זיהוי קשרים משפחתיים

מהן בדיקות DNA? למי הן מיועדות ומהן הסיבות השונות בגינן כדאי לבצען? כל מה שצריך וחשוב לדעת על בדיקה גנטית לזיהוי קשרים משפחתיים בכתבה שלפניכם.

העידן המודרני בו אנו חיים, מאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו לבצע בדיקה גנטית (בדיקת DNA) לצרכי זיהוי קשרים משפחתיים. יחד עם זאת, חשוב לציין שעל פי חוק המידע הגנטי (התשס"א 2001) המונהג במדינת ישראל, הבדיקות הגנטיות המתקיימות לצרכים משפטיים חייבות להיערך בהתאם לצו בית המשפט לענייני משפחה ו/או בהתאם להוראת בית הדין הרבני. ברוב המקרים, הבדיקות הגנטיות הנערכות מטעמים משפטיים מתקיימות במסגרת תביעת אבהות המוגשת לבתי המשפט לענייני משפחה בישראל. תביעות אלו עניינן הוכחה משפטית האם קיים ו/או לא קיים קשר גנטי בין התובע לבין ילדיו.מנגד, בדיקה גנטית לצרכי זיהוי קשרים משפחתיים שלא על רקע תביעה משפטית ו/או עניין משפטי כזה או אחר, יכולה להתקיים על ידי כל אחד ואחת מבינכם, ללא צורך בקבלת אישור מטעם המערכת המשפטית ו/או הרבנית במדינת ישראל.

מהם המקרים בגינם מומלץ לקיים בדיקה גנטית לזיהוי קשר משפחתי?

בדיקה גנטית מיושמת באמצעות דגימות מהן ניתן לבודד את ה-DNA ובכך להוכיח את הקשר המשפחתי בין הצדדים הנבדקים. ברוב המקרים, מדובר מדגימה אותה נוטלים מרירית הלחי, אך ניתן לאסוף דגימת DNA גם משיער, דם, רוק ואף מחפצים אישיים עליהם נותרו עקבות DNA. באמצעות בדיקה זו ניתן להוכיח קשרים משפחתיים בין שני אנשים ו/או יותר, כאשר הבדיקה הגנטית הנפוצה ביותר בישראל מתקיימת במסגרת תביעת אבהות.

בין יתר המקרים בגינם אנשים פונים לביצוע בדיקות לזיהוי קשרים משפחתי ניתן למצוא את ילדים מאומצים הרוצים לאשר קרבה להוריהם או לקרובים ממשפחתם המורחבת, מקרים בהם זוג הורים אינו בטוח לגבי כך שילדיהם הם אכן שלהם (טעויות החלפה בבתי חולים עדיין מתרחשות לצערנו גם בעידן המודרני), במקרים בהם אחים שהופרדו בלידתם או ילדותם מגלים אחד את השני ומקרים נוספים בהם חשוב לכם לדעת מהו הקשר הגנטי שלכם לבני משפחה קרובים ורחוקים כאחד.

בדיקות DNA במעבדת DDC שבפלורידה בארה"ב

אנחנו ב-Eco-Lab מעמידים לרשותכם את שירותיה של המעבדה המתקדמת והמובילה ביותר בעולם בתחום בדיקות ה-DNA. מעבדה זו ממוקמת בפלורידה בארה"ב והיא מתפארת בניסיון עשיר וביכולת לספק לכם את תוצאות הבדיקה המדויקות ביותר וזאת לנוכח העובדה שכל בדיקה גנטית במעבדה מתקיימת בשיטת הבדיקה הכפולה אשר איננה מותירה ספקות לגבי ממצאי הבדיקה.

Send this to a friend