המדריך המלא לבדיקות רגישויות למזון

אילו סוגי בדיקות של רגישויות למזון קיימות בשוק? מה הן בודקות? כיצד מבוצעות? איזו בדיקה נפוצה יותר ומהי הבדיקה המומלצת ביותר?
כל זאת ועוד במדריך המלא לרגישויות למזון.

לפני שנסביר על בדיקת רגישויות למזון צריך קודם להבין שאי סבילות למזון היא אינה אלרגיה למזון.
יש הבדל משמעותי בין השתיים, אלרגיה למזון קיימת באחוזים קטנים של האוכלוסיה, והיא מתפרצת כאשר כמות מזערית של מזון מעוררת תגובה חריפה של הגוף – המתרחשת עד כשעתיים מאכילת המזון.
אי-סבילות למזון (או רגישות למזון) קיימת בתפוצה רחבה יותר באוכלוסיה. הסימפטומים משתנים מאדם לאדם, ובחלק מן המקרים האדם אינו מרגיש סימפטומים מאחר ונדרשת כמות גדולה של מזון לעוררם. התגובה לאכילת המזון מתרחשת בין 2-72 שעות מאכילת המזון ולעיתים גם מאוחר יותר.
רופאים ומטפלים מסוימים ממליצים על דיאטות אלימינציה בהן חולים נמנעים מלאכול מזונות חשודים, מנהלים יומן תזונה מפורט ורושמים תוצאות. למרבה הצער, הליך זה מסורבל לביצוע ולא מדויק.

 

סימפטומים המופיעים בעקבות רגישות למזון

תסמיני ההצטננות ושפעת (חוזרים ונשנים עקב מערכת חיסונית חלשה/עמוסה)
הפרעות במערכת העיכול: שלשולם, עצירות, כאבי בטן, גזים, צרבות
אקזמה ופסוריאזיס
עלייה במשקל
אקנה
עייפות כרונית
מיגרנות
כאבי שרירים – פיברומיאלגיה
שקיות כהות מתחת לעיניים
בצקות

 

הסיבות לרגישות למזון

המעי הדק הוא הגורם העיקרי לרגישות למזון. דרך המעי הדק עוברים מזונות שכבר התפרקו למיקרומולקולות בדרכם למעי הגס ולזרם הדם .
לרוב מחסום המעי אינו מאפשר למולקולות גדולות שלא התפרקו עד הסוף לעבור למערכת הדם , אך לעיתים זה קורה עקב עלייה בחומרים כימיים בגוף כגון תרופות, מזון מעובד או כימיקלים אחרים.
מערכת החיסון מתחילה לתקוף את אותן מולקולות גדולות יותר שהיא לא מזהה ע"י ייצור נוגדנים והפעלת זיכרון חיסוני.
צריכה קבועה של מזונות אלה תגרום לדלקת ותגובה נגדית של מערכת החיסון.
לרוב המוצרים שגורמים לרגישות למזון הם מוצרים שנמצאים בשימוש היומיומי שלנו וגם מזון אורגני ובריא ככול שיהיה עלול לגרום לבעיות אם אנו רגישים אליו.

 

נוגדנים

נוגדן (באנגלית: Immunoglobulin או בקיצור: Ig) הוא מולקולת חלבון השייכת למערכת החיסון. תפקיד הנוגדנים הוא להיקשר לפתוגנים הפולשים לגוף. חיבור הנוגדן לפטוגן מאפשר את חיסולו של הפולש במספר דרכים.
כאשר גורם זר (חיידק, נגיף או מולקולת חלבון זרה) חודר לגוף הוא גורם לגוף להגיב בניסיון לחסל את הגוף הזר. תגובת הגוף לגורם הזר, נקראת תגובה חיסונית ומתבטאת ביצירת נוגדנים הפועלים לניטרול הגוף התוקף.

 

הבדיקה הנפוצה ביותר לנוגדני IGG בלבד
בדיקת רגישויות ל – 95 מזונות בדגימת דם יבש

 

הבדיקה הבסיסית של רגישויות למזון בודקת רגישות ל95 מזונות באמצעות כמה טיפות דם יבש בבית המטופל. מדובר בבדיקה שבודקת אך ורק את מסלול נוגדני IgG. במקרים של רגישות למזון, הגוף מתחיל לייצר נוגדנים מסוג IgG , ולכן במהלך בדיקת רגישות למזון ע"י בדיקת דם פשוטה , ניתן לאתר את המזונות אליהם הגוף רגיש.

בודקת רק מסלול אחד של רגישויות יתר מושהות – נוגדני IGG.
ניתן לבדוק גם פחות מ95 מזונות וניתן גם להוסיף.
בדיקה פשוטה ובסיסית הנעשית בבית הלקוח. מתאימה במיוחד לילדים קטנים.
אנו מציעים את הבדיקה אבל ברוב המקרים ממליצים על הבדיקה שבודקת את שלושת המסלולים של אלרגיה מושהית.

 

בדיקה רגישויות מקיפה  ל 166 מזונות + 149 כימיקלים ורעלים סביבתיים.
בודקת את שלושת מסלולי הרגישויות המושהות.
בדיקת LRA על ידי ELISA/ACT

 

 

הבדיקה המקיפה ביותר לרגישויות למזון בודקת 315 מזונות ורעלים, נעשית באמצעות דגימת דם מהוריד.
הבדיקה מהווה פריצת דרך בעולם המורכב של האימונולוגיה הקלינית, בדיקת LRA על ידי ELISA/ACT מודדת באופן ייחודי את כל שלושת המסלולים של אלרגיה מושהית באותו זמן – רגישויות מושהות מסוג II , III ו- IV, הכוללות את כל המסלולים של סוגי רגישויות יתר מושהות (DTH).

בדיקה מאוד מקיפה הכוללת:

  • תוספים/חומרים משמרים
  • כימיקלים סביבתיים ומינרלים רעילים
  • צמחי מרפא
  • עובשים
  • צבעי מאכל
  • קשקשים, שערות ונוצות

ניתן להתייעץ איתנו ולהוסיף לפנל, רגישות לתרופות כמו כן מזונות נוספים.

315 המזונות והכימיקלים הנבדקים

elisa

 

בדיקת רגישויות ל-15 מזונות בצואה 

בדיקת רגישויות למזון כוללת למעשה מספר בדיקות שונות. בבדיקת הצואה הבסיסית שבודקת רגישויות ל-15 מזונות בודקים נוגדי אנטי-גליאדין מסוג IgA בצואה. מכיוון שהגליאדין הוא החלבון העיקרי שמעורר תגובות אלרגיות אצל חולי צליאק, בדיקת נוגדנים לגליאדין יכולה לשמש כלי אבחוני יעיל למחלת הצליאק. לעיתים קרובות חולי צליאק מייצרים נוגדנים לגליאדין מסוג IgA, כמו גם נוגדנים לגליאדין מסוג IgG.
חוץ מרגישות לחיטה, נוגדני IgA בודקים גם נוגדנים נגד חלבון השמרים, חלבוני החלב, ביצים, סויה, תירס, אורז, קשיו, שקדים, אגוזים, תפוחי אדמה, חומוס, שומשום.
בדיקה מאוד אמינה אך בודקת מעט חלבונים.
מתאימה לאלו שלא אכלו את אותו חלבון שנים ורוצים לבדוק אם עדיין ישנה רגישות אליו.
מומלצת במקרים ספציפיים.

 

רגישויות למזון ומעי דליף

אם הדו"ח מציג מזונות רבים בקטגוריה של רגישות בינונית או גבוהה ייתכן שמדובר במצב של תסמונת "מעי דליף" (Leaky gut syndrome).
מעי דליף, שנקרא גם מעי חדיר, הוא המצב בו חלק מתאי דופן המעי מתים או שה'דבק' המחבר בין תאים אלו ניזוק. כאשר מצב זה קורה, חורים מיקרוסקופיים נוצרים וחומרים האמורים להישאר בתוך המעי (מחוץ לגוף) מצליחים לחדור אל תוך מחזור הדם ו/או הלימפה.
חלבונים לא מפורקים לגמרי מתוך המזון, חיידקי מעי או חלקי חיידקים, שאריות פסולת וכמובן רעלנים שונים שעוברים את דופן המעי יכולים כולם לגרום למחלות. ברגע שחומרים אלו חודרים את המעי, מערכת החיסון של המעי מזהה אותם כפולשים ומשגרת תאים שילחמו בהם ויפנו אותם. כאשר כמות גדולה של פתוגנים עוברת את המחסום החיסוני של המעי וחודרת אל מחזור הדם, מתעוררת פעילות חיסונית כלל מערכתית של הגוף. חלק ממערכת זו היא התגובה הדלקתית שמכניסה את מערכת החיסון כולה לרמת פעילות גבוהה. סוגי הפולשים שחודרים אל הדם גורמים לסוגי פעילות חיסונית שונה.

מעי דליף גורם גם להיווצרות נוגדנים וגם לשחרור מוגבר של ציטוקינים ושל הגברת המצב הדלקתי. חשוב להבין שמעי דליף יכול להתפתח לאיטו לאורך שנים, אולם סטרס, חוסר שינה ותזונה לקויה יכולים להאיץ את התהליך במהירות. מרגע שמפתחים מעי דליף, זהו רק עניין של זמן עד שמתפתחים מצבים בריאותיים שונים.

הפגיעה הבריאותית משתנה בהתאם להיקף הפגיעה במעי, בחומרים הדולפים מהמעי, ובגנטיקה הייחודית ונקודות החולשה של כל אחד ואחד. הדלקת והסטרס שנוצרים כתוצאה ממעי דליף יכולים להחמיר גם מגוון רחב של מחלות ומצבים בריאותיים אשר אינם מקושרים באופן ישיר למעי הדליף.


מעי דליף ניתן לאבחן בבדיקה מקיפה למערכת העיכול
אנו ממליצים לעבור בדיקה מקיפה למערכת עיכול ולשלול את תסמונת המעי הדליף לפני שעושים בדיקת רגישויות.

 

בדיקה מקיפה למערכת העיכול

למעבר לקטלוג הבדיקות המלא