בדיקת אמהות

מתמודדים עם חשדות בנוגע לזהות אימו של הילד או הילדה? זה הזמן לדעת הכול על בדיקות אימהות במרכז לאבחון DNA בישראל.

חשדות בנוגע לזהות אימו של הילד, עלולים לעלות ולהתעורר במצבים שונים הכוללים בין היתר: היריון באמצעות הפריית מבחנה במסגרתו תרצו לברר האם העובר הנכון הוחדר לרחמה של האישה ההרה, או במקרים בהם אתם חוששים שחלה טעות בבית החולים ותינוקכם הוחלף בחדר התינוקות, כמו כן במקרים בהם הילד נמסר לאימוץ ולאחר שנים רבות של נתק עולה הצורך לאשר כי אכן קיים קשר ביולוגי בין האם לילד. כמו כן, בדיקת אימהות מתבצעת על רקע איחוד משפחות לאחר שנים רבות של נתק ובמקרים של אי ידיעה בנוגע לזהות האם היולדת.

בדיקת אימהות – כיצד היא מתבצעת?

בדיקת אימהות היא למעשה בדיקה גנטית המיושמת באמצעות השוואת הפרופיל הגנטי של הילד עם הפרופיל הגנטי של האם הפוטנציאלית. בדיקה זו מבוססת על העובדה שכל אדם נולד עם מטען גנטי זהה למטען הגנטי של האם והאב כאחד. הבדיקה עצמה מיושמת באמצעות דגימה גנטית הנלקחת מרירית הלחי, כאשר במקרים בהם מקיימים את הבדיה לפני לידת הילד, ניתן לבצע אותה באמצעות תהליכי איסוף דגימות DNA מה-אמניוסנטזיס (מי שפיר) או CVS (סיסי שליה). חשוב לציין שבדיקת אימהות פועלת באופן דומה לבדיקת אבהות, כאשר בשני המקרים, מומחה לניתוח DNA הוא זה המשווה את הפרופילים הגנטיים.

חברת Eco-Lab הינה השלוחה הבלעדית של חברת DDC  בישראל. מאחר ובדיקות האימהות נעשית בשיטת האיסוף העצמי, ממצאי הבדיקה אינם בעלי תוקף משפטי, אך הם בהחלט יכולים לשמש אתכם לקביעה החלטית וודאית בכל הנוגע לקיומו או אי קיומו של קשר הביולוגי בין האם ליילוד.

מהי שיטת האיסוף העצמי לצרכי בדיקת אימהות?

הבדיקה מיושמת באמצעות ערכה המגיעה לביתה של הנבדקת, השימוש בערכה הינו פשוט ומהיר והדגימה נאספת באמצעות נטילת דגימה מרירית הרוק בלחי, ללא כל צורך בבדיקות דם או כל בדיקה מקדימה אחרת. את הדגימה אנו דואגים לאסוף באמצעות שליח. עם קבלת הערכה למשרדנו אנו מעבירים אותה למעבדה מתמחה בחו"ל בה מתקיים ההליך ההשוואתי בין פרופילי ה-DNA.

ההליך ההשוואתי מיושם על ידי מומחה לניתוח פרופילי DNA, כאשר ממצאי ההשוואה והבדיקה הינם וודאים ומוחלטים, ואינם מותירים מקום לספק בנוגע לשאלה האם קיים קשר ביולוגי בין הנבדקים.

בדיקת אימהות ב-DDC – יתרונות התהליך

בדיקות אימהות המתקיימות על ידינו מאפשרות לכן ליהנות ממספר יתרונות מובהקים לאורך כל שלבי החקירה וממצאיה, כמו נטילת מדגם DNA מהיר ופשוט המיושם באמצעות ערכת בדיקה המגיעה לביתכן, נאספת מכן לאחר שהדגימה מוכנה ונשלחת על ידינו ישירות למעבדה, תוך שמירה על הליך דיסקרטי ופרטי

Send this to a friend