ניוזלטר אוקטובר 2018 – אבחון ליקויים במערכת העצבים

מערכת העצבים הינה מערכת מורכבת ומסועפת והיא למעשה כלי התקשורת בין אברי הגוף.
זוהי מערכת מרכזית האחראית על ההתנהגות הגופנית המודעת והלא מודעת שלנו, השולטת על יכולת התנועה, הזיכרון, הלמידה ועל מצבנו הרגשי.

לפי נתוני קופת חולים כללית כ-3% מאוכלוסיית ישראל סובלים ממחלות נוירולוגיות שונות.
למעשה ישנם מספר סוגים של קבוצות שונות של מחלות נוירולוגיות, ביניהן הפרעות תנועה, אפילפסיה, הפרעות קוגניטיביות, כאבי ראש ועוד.

אך מה משפיע על מחלות והפרעות אלה וכיצד ניתן לאבחן בצורה מדויקת את הסיבות להיווצרותן?

נוירוטרנסמיטורים

נוירוטרנסמיטורים (או מוליכים עצביים) הם מולקולות אשר תפקידם להעביר מסרים בין תאי עצב לתאי עצב, לתאי שריר או לבלוטות השונות, על מנת לעורר אותם לביצוע או להפסקת פעולה.
במצבים של תפקוד לקוי של המוליכים העצביים, מערך התקשורת המעורב בכל תפקודי הגוף משתבש גם הוא.

מצבים אלה יכולים להיווצר בעקבות פגם גנטי, זיהום, גידול סרטני או פגיעה מוחית, אך גם תזונה לקויה, סטרס מתמשך ומצבי דחק, חוסר איזון הורמונלי ונטילת תרופות נוגדות דיכאון וחרדה עלולים לגרום להפרעה בפעילות המוליכים העצביים.

כאשר ישנו חשד לבעיה של מוליכים עצביים או למחלה נוירולוגית, הבדיקה המקיפה לחומצות אורגניות בשתן תאפשר אבחון מדויק של הסיבות לבעיות אלה.

כיצד ניתן לאבחן מצבים אלה?

בדיקת חומצות אורגניות בשתן (OAT) מהווה את הבדיקה המקיפה ביותר לתוצרי חילוף החומרים בגופנו. בדיקה זו מודדת את רמתם של 75 מטבוליטים (תוצרי פירוק) המלמדים אותנו איזה מהתהליכים השונים בגופנו אינו מתרחש כשורה וכיצד תהליכים אלה משפיעים על בריאותינו הגופנית והנפשית, במצבים כמו מחלה כרונית, חיידק או אלרגיה מסוימת ועוד.

על ידי גילוי של התרכובות, בידודן וזיהוין, ניתן להגיע לשורשן של בעיות במערכת העצבים ולהגדיל בצורה משמעותית את הסיכוי להצלחת הטיפול.

בדיקה זו יודעת לזהות תוצרי פירוק רעילים המדכאים את הפעילות המוחית ואף מחריפים מצבי הפרעה נפשיים ועצביים. כמו כן, הבדיקה יודעת לכמת באופן המדויק ביותר את רמות המוליכים העצביים השונים.
בדיקה זו מודדת גם רמות ויטמינים ונוגדי החמצון החיוניים לגופנו, מאתרת מצבים של עודפי מתכות כבדות ברקמות וחוסר איזון של מערכת העיכול, אשר פוגעים גם הם במערכת העצבים ובייצור ובתתפקוד הנוירוטרנסמיטורים.

מה בודקים בבדיקה זו?

בדיקת הסקירה לחומצות אורגניות בשתן תיתן לכם תמונה רחבה לגבי מצבו של המטופל:

שמרים וחיידקים – שמרים וחיידקים מסוימים פוגעים באיזון המיקרוביום ומעלים את רמות הרעלנים אשר עלולים לדכא פעילויות עצביות במוח ולהחריף הפרעות פסיכיאטריות.

חסרים תזונתיים – מחסור בויטמינים ונוגדי חמצון חשובים משפיע על יעילות מערכת החיסון ועל תפקודנו הכללי ומשאיר אותנו חשופים להיווצרות ליקויים בתפקוד מערכת העצבים.

נוירוטרנסמיטורים – בבדיקה זו אנו בודקים את רמות המוליכים העצביים כדי לזהות האם ישנו חוסר איזון, כמו כן אנו בודקים גם את המטבולטים (תוצרי הפירוק) של המוליכים עצביים. הצלבת המידע נותנת לנו תמונה מקיפה ומדויקת בנוגע לגורמים למצבו הבריאותי והנפשי של הנבדק.

יכולת ניקוי הרעלים של הגוף – רעלים אשר מצטברים בגופנו, כמו מתכות כבדות, עודפי הורמונים ורעלנים של חיידקים מזיקים, משבשים את הפעילות הביוכימית התקינה של מערכות הגוף השונות, ביניהן מערכת העצבים, ועלולים לגרום למחלות במערכת העצבים והנוירוטרנסמיטורים.

בשונה מפרוטוקולים קבועים המוגדרים מראש לצורך טיפול במחלות עצביות, באמצעות האבחון המדויק ניתן יהיה לתכנן תהליך טיפולי המותאם לגורמים אשר יצרו את הבעיות הנוירולוגיות, לכל נבדק באופן אישי.

לפרטים המלאים אודות בדיקת חומצות אורגניות בשתן לחצו כאן

לצורך ההמחשה צירפנו עבורכם תוצאות לדוגמה של בדיקת חומצות אורגניות בשתן לצפייה לחצו כאן

בדיקות מעבדה מתקדמות – בלי לצאת מהבית!

אנו ב-Eco-Lab מספקים שירות מקיף עבור מטפלים, אשר כולל גם פענוח של התוצאות המתקבלות מתורגם לעברית. בפיענוח זה נפרט אילו פרמטרים יצאו לא תקינים, מהן הסיבות היכולות לגרום לכך ומהן ההמלצות להמשך הטיפול מבחינת תזונה ותוספי תזונה ואיזה בדיקות מומלצות להמשך.

השירות לקבלת ולשליחת ערכת הדגימות הוא באמצעות שירות שליחים ואינו מצריך יציאה מהבית לשם ביצוע הבדיקה.

משאית משלוחים
לפרטים והזמנות אונליין לחצו כאן
ליצירת קשר באמצעות טופס צור קשר
או צ׳אט לייב באתר עם אחד מנציגנו.
שרות לקוחות: 1801-226-226
אם קיבלת את המייל הזה
וברצונך להצטרף לרשימת התפוצה כאן מצטרפים
www.Eco-Lab.co.il

Send this to a friend