ניוזלטר נובמבר 2018 – אבחון ליקויים במערכת העצבים חלק 2

בניוזלטר הקודם דיברנו על הקשר בין נוירוטרנסמיטורים לבין ליקויים ומחלות של מערכת העצבים וכיצד ניתן לאבחן את הגורמים לבעיות אלה באמצעות בדיקה מקיפה לחומצות אורגניות בשתן (OAT) – בדיקה המודדת את רמתם של 75 מטבוליטים (תוצרי פירוק), המלמדים אותנו איזה מהתהליכים השונים בגופנו אינו מתרחש כשורה וכיצד תהליכים אלה משפיעים על בריאותינו הגופנית והנפשית, במצבים כמו מחלה כרונית, חיידק או אלרגיה מסוימת ועוד.

כאשר ישנו חשד למחלות נוירולוגיות, הבדיקה המקיפה לחומצות אורגניות בשתן תאפשר אבחון מדויק של הסיבות למחלות אלו, כיוון שהיא מאפשרת סקירה מקיפה מעבר לאיתור רמות המוליכים העצביים ואף מודדת פרמטרים נוספים אשר גורמים גם הם לבעיות נוירולוגיות.

בשונה מפרוטוקולים קבועים המוגדרים מראש לצורך טיפול במחלות עצביות, באמצעות האבחון המדויק ניתן יהיה לתכנן תהליך טיפולי המותאם לגורמים אשר יצרו את הבעיות הנוירולוגיות, לכל נבדק באופן אישי.

דוגמאות לחלק מהפרמטרים הקשורים לבעיות במערכת העצבים הנמדדים בבדיקת OAT:

מחסור בויטמין B12

מיאלין הוא מעטפת שומנית המצפה את תאי העצב ומגן עליהם. ויטמין B12 נחוץ לייצור המיאלין, כך שמצבי מחסור בויטמין זה מעלים את הסיכון להידלדלות המיאלין, לפגיעה בתפקוד מערכת העצבים ולהידרדרות בריאותית.
איבוד מעטה המיאלין מתבטא במגוון תסמינים כגון קושי בדיבור, אבדן יציבות וקשיים בהליכה, פגיעה בראיה, בריכוז ובחשיבה, ניוון שרירים ועוד.
בדיקת חומצות אורגניות בשתן מודדת את רמות החומצה המתיל מלונית (בקיצור – MMA) והינה הבדיקה המדויקת ביותר למדידת B12 ברקמות. MMA הינה תוצר של המטבוליזם של חומצות אמינו שונות ורמות גבוהות שלה בדם מעידה על מחסור של ויטמין B12.

הצטברות מתכות כבדות ברקמות

אנו חשופים למתכות כל יום במהלך חיינו, דרך דשנים, מוצרים קוסמטיים, זיהום סביבתי, כלי אוכל, תרופות, סיגריות ואף דרך מזונות מסוימים כמו מזונות מן הים ומזון משומר או מעובד.
המתכות נספגות בגוף דרך דרכי העיכול, הנשימה, העור או השיער ונוטות לשקוע בעצמות ובשאר מערכות חיוניות.
כיוון שפינוי מתכות מהגוף הוא תהליך איטי אשר לוקה אצל אנשים מסוימים, המתכות מצטברות בגופנו ויכולות להשפיע על בריאותנו במשך שנים, גם אם אנחנו כבר לא חשופים אליהן.
המתכות הנפוצות והמסוכנות ביותר הן: קדמיום, נחושת, כספית, זהב, עופרת, ניקל, אלומיניום וקובלט.
המתכות הכבדות יוצרות נזק למערכת העצבים ולתהליך ייצור המיאלין וגורמות לתסמינים כמו הידרדרות ביכולות הקוגניטיביות, ניוון תאי מוח וסניליות ואף לפגיעות נפשיות ולהפרעות פסיכיאטריות קשות.

מחסור בגלוטתיון

הגלוטתיון הינו אחד מנוגדי החימצון החזקים ביותר בטבע והשפעתו על בריאותנו נרחבת מאוד. נוגד חימצון זה מונע נזקים לאברי הגוף ולתאים ומגן עלינו.
בין תפקידיו של הגלוטתיון – ניטרול רדיקלים חופשיים והגנה מפני סטרס חימצוני. גלוטתיון משמש בתהליכי תיקון DNA וסינטזה של חלבונים, משפיע על התמיינות תאים ועל מטבוליזם של חומרים כגון ברזל.
על כן מחסור בנוגד חימצון זה נמצא עלול להוביל למגוון מחלות כגון טרשת נפוצה, פרקינסון, אלצהיימר, דימנציה ועוד.

אבחון הגורמים לבעיות במערכת העצבים – בלי לצאת מהבית

בדיקת חומצות אורגניות (OAT) מתבצעת באמצעות דגימת שתן פשוטה הנלקחת מהשתן הראשון של הבוקר.
אנו ב-Eco-Lab יצרנו ערכה המותאמת לצורך איסוף נוח של דגימה זו, המגיעה אל הנבדק עד לפתח הבית עם שליח. לאחר שהדגימה מוכנה אנו אוספים אותה ושולחים אותה למעבדת Great Planes Laboratory שבארה"ב.

לפרטים המלאים אודות בדיקת חומצות אורגניות בשתן לחצו כאן

לצורך ההמחשה צירפנו עבורכם תוצאות לדוגמה של בדיקת חומצות אורגניות בשתן לצפייה לחצו כאן

בדיקות מעבדה מתקדמות – בלי לצאת מהבית!

אנו ב-Eco-Lab מספקים שירות מקיף עבור מטפלים, אשר כולל גם פענוח של התוצאות המתקבלות מתורגם לעברית. בפיענוח זה נפרט אילו פרמטרים יצאו לא תקינים, מהן הסיבות היכולות לגרום לכך ומהן ההמלצות להמשך הטיפול מבחינת תזונה ותוספי תזונה ואיזה בדיקות מומלצות להמשך.

השירות לקבלת ולשליחת ערכת הדגימות הוא באמצעות שירות שליחים ואינו מצריך יציאה מהבית לשם ביצוע הבדיקה.

משאית משלוחים
לפרטים והזמנות אונליין לחצו כאן
ליצירת קשר באמצעות טופס צור קשר
או צ׳אט לייב באתר עם אחד מנציגנו.
שרות לקוחות: 1801-226-226
אם קיבלת את המייל הזה
וברצונך להצטרף לרשימת התפוצה כאן מצטרפים
www.Eco-Lab.co.il

Send this to a friend